Mezoterapia kmeňovými bunkami

Kmeňové bunky

Omladzujúca kôra s výťažkom z kmeňových buniek s rastovými faktormi je najpokrokovejšie neinvazívna mezoterapia, ktorá zatienila aj populárna aplikáciu botulotoxínu. Ide o prevratnú technológiu, kedy v kombinácii s kyselinou hyalurónovou, ktorá je pre pleť nevyhnutná, aktívnymi látkami a sérami z kmeňových buniek dochádza k tvorbe nových kožných buniek, k obnove bunkovej DNA pokožky aj v najhlbších štruktúrach a k hĺbkovej hydratáciu. Táto kombinácia zaistí okamžité vypnutie pleti, redukcii vrások a celkové omladenie –  lifting.

Základným zložkami sú:

  • Biomimetické peptidy – Špeciálna nová technológia biomimetických peptidov v biokvalite a nanokapslí umožní vďaka malej veľkosti molekuly hlboký prienik účinných aktívnych látok do hĺbky pleti, kde sa udrží aj niekoľko mesiacov. Každá takáto kapsula okrem čistej bielkoviny obsahuje navyše kyselinu hyaluronovú, multivitamíny, aminokyseliny a minerály. Ich účinnosť je preukázaná najmä v boji proti vráskam, starnutie a ako liečba problematickej aknóznej pleti s jazvičkami, pigmentu a nerovné nevyživenej pleti. (Pre predstavu bežné kozmetické produkty podľa celosvetových klinických štúdií vydrží v pleti maximálne 24h a väčšinou sa do pokožky dostane len veľmi malé, mnohokrát mizivé množstvo účinných zložiek. Aplikácia sér s nanopeptidmi tak zaručí 100% prenos účinných látok do pokožky.)
  • Výťažok z rastlinných kmeňových buniek s rastovými faktormi tak posilňuje pružnosť kože tým, že vyvoláva syntézu kolagénu a elastínu, tvorbu nových kožných buniek, hydratuje suchú kožu a udržiava optimálnu rovnováhu vlhkosti.
  • Neobsahuje chemické konzervačné látky a parabény, nie je parfumovaný.
  • Sérum rastových faktorov a biomimetických peptidov sa  aplikuje  mikroihličkami špeciálneho rolleru priamo na rozrušenú pokožku

 

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

 

Výsledok viditeľný už po prvej návšteve a je absolútne ohromujúci. Bunková regenerácia redukuje už existujúce vrásky a bráni vzniku nových. Posilňuje pružnosť vytváraním nového kolagénu, elastínu a ďalších kožných súčastí (extracelulárnej matrix). Výrazne hydratuje pokožku a pomáha udržiavať optimálnu rovnováhu vlhkosti. Táto mezoterapia je účinná aj v boji s hyperpigmenatciou, nerovnosťami kože a liečbou akné.

Výsledkom je pleť spevnená, omladená a bez vrások.