Injekčná lipolýza

Športujete, zdravo jete, ale tuk a celulitída v určitých partiách pretrváva? Riešenie je injekčná lipolýza.

 

Injekčná lipolýza je jednou z novších neoperačných metód, ktorá zbavuje telo nadbytočného tuku a celulitídy. Možno ju označiť za neinvazívnu liposukciu. Nejedná sa o zázračný spôsob redukcie váhy, ale o riešenie nadbytočného tuku v partiách, kde nepomáha cvičenie ani diéta.

 

Ako lipolýza prebieha?

Počas injekčnej lipolýzy sa aplikuje tenkou ihlou látka fosfatydylcholin (čiže lecitín) priamo do nežiaduceho nahromadeného tuku, je možné tiež použiť derma valček s dostatočnou dĺžkou ihličiek. Samotný zákrok injekčnej lipolýzy nie je náročný, trvá približne 30 minút. Zákrok je bezbolestný, preto nie je vykonávaný v anestézii, a to ani lokálne.

 

Čo je fosfatydylcholin (lecitín)?

Fosfatydylcholin je prírodný produkt získavaný zo sójových bôbov a vyrábaný rovnako v tele. Tento enzým štiepi tuky na malé časti, ktoré sú prirodzenou cestou eliminované z tela.

 

Ktoré partie môžete Injekčná lipolýza zlepšiť?

  • podbradok
  • tvár-vačky pod očami
  • krk
  • vnútorné i vonkajšie stehná
  • zadok
  • paže
  • dolné a horné partie brucha
  • tukové vankúšiky na ramenách, rukách, kĺboch, chrbte

 

Čo robiť pred ošetrením?

Ak používate lieky na riedenie krvi, poraďte sa s lekárom, ktorý Vám ich predpísal, o vhodnosti vysadení minimálne 1 týždeň pred zákrokom. Ak chce klient dosiahnuť maximálneho efektu lipolýzy doporučujeme ošetrenie spojiť s úpravou stravovacích návykov a životosprávy. V tomto smere môže pomôcť jednorazová konzultácie alebo aj trvalejšie vedenie odborníkom z poradne výživy a regenerácie. V rámci prípravy na zákrok sa odporúča piť veľa tekutín, predovšetkým nesýtenej vody. K výkonu je dobré sa dostaviť vo voľnom pohodlnom oblečení.

 

Čo ma po ošetrení injekčnou lipolýzou čaká?

Ihneď po ošetrení injekčnou lipolýzou môžete ísť domov a vrátiť sa k svojim bežným činnostiam. Ošetrené miesto bude tesne po aplikácii začervenané a opuchnuté. V ojedinelých prípadoch sa môžu objaviť modrinky. Po 3 dňoch sa všetko z pravidla vracia do normálneho stavu. Odporúčame piť minimálne 2 – 3 litre vody denne a užívať dostatok vitamínov, minerálov a antioxidantov. Tým sa zrýchli odtok tuku z Vášho tela. Približne týždeň je potrebné vyhýbať sa priamemu slnku, soláriu a saune, rovnako ako vynechať návštevu kúpeľov a šport.

 

Výsledok injekčnej lipolýzy:

Efekt injekčnej lipolýzy je zjavný asi za 4 týždne, kedy sa tuk postupne rozpúšťa. Veľkou výhodou je, že tuk je odstránený rovnomerne. Ošetrenie má priaznivý vplyv na kolagén, čím je dosiahnuté sťahujúceho efektu kože. Ideálne je podstúpiť 2-4 ošetrení s odstupom 6-8 týždňov, aby došlo k výraznému zmenšeniu obvodu danej oblasti. Avšak viditeľné výsledky sú väčšinou už po prvom ošetrení. Naše skúsenosti ukazujú, že raz odbúraný tuk sa znovu neukladá. Dôležité je predchádzať výraznému nárastu hmotnosti a udržať si zdravý životný štýl.

 

Injekčná lipolýza

Injekčná lipolýza

 

Injekčná lipolýza a celulitída

Vďaka špeciálnemu programu pripravenému našej klinikou Injekčná prináša lipolýza veľmi dobré výsledky v liečbe celulitídy. Program spočíva v kombinácii injekčnej lipolýzy a neinvazívne mezoterapia, ktoré v tomto spojení vykazujú mimoriadne úspechy.